ANA SAYFA
Türkçe     İngilizce

BİLİCİ AİLESİ ve Diğer ŞİRKETLERİ

 
BİLGÜN TEKSTİL A.Ş
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde 36.000 m2 alandaki Bilgün Tekstil Sanayi ve Tic. A.Ş.'nin dokuma fabrikası, 10.000 m2 kapalı alanda kuruludur.

En son teknoloji dokuma tezgâhı, Picanol Optimax ve Tsudokama Hava Jet Dokuma ile donatılmış tesislerin üretim kapasitesi, aylık 1 milyon metre civarındadır. Tamamen ihracata yönelik kumaş üretimi gerçekleştiren Bilgün Dokuma Fabrikası'nın tüm ürünleri, dünya pazarının gözdesi konumundadır.

Aylık 1,2 milyon metre çözgü beslemeli Japon Tsudakoma seri çözgü ve haşıl makinesi, aylık 450.000 metre kapasiteli İtalyan Rostoni marka konik çözgü makinesi, aylık 240 adet 50 metrelik numune çekme kapasiteli Suzuki marka numune çözgü makineleri, aylık 360 adet çözgü taharlama kapasiteli Uster Delta 110 tahar makinesi ile tam donanımlı dokuma hazırlık tesisi mevcuttur.

Bilgün Dokuma fabrikasında pamuk, polyester, viskon, yün, keten, floş ve bunların farklı oranlardaki karışımlarından oluşan iplikler kullanılmaktadır. 8 renk atkı atma sistemi bulunan son model dokuma tezgâhlarında, her çeşit fantazi örgüde ve renkte armürlü desenler de dokunabilmektedir.

Takım çalışmasının yararını başarılarında gören firma, modayı yaşayan tecrübeli kadrosuyla müşteri numuneleri ve kendi koleksiyonu ile aylık 150 adet yeni ürün oluşturarak ürün geliştirme ve yenilik konusunda aranılan marka olmuştur.

Seri ve kaliteli üretimi hedefleyen Bilgün Dokuma, tüm yenilikleri takip edip azimli çalışmasıyla sektörün gözdesi haline gelmiştir.
www.bilguntekstil.com
Sosyal Sorumluluk

Bilici Yatırım olarak, kurumsal sosyal sorumluluk, şirketlerin toplum üzerinde olumlu bir etki bırakmak için iş süreçlerini nasıl yönettiği ile ilgilidir. İş süreçlerini şeffaflık, adalet, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri doğrultusunda yürüten Bilici Yatırım, kamu yararı gözeten, tüketici odaklı bir yaklaşımla çalışır. Esas olan, ekonomik değerin her sosyal paydaş için adil koşullar altında oluşturulmasıdır.